Tym razem uczestnicy spotkania pochylili się nad bardzo ważnym tematem danych osobowych oraz wizerunku w internecie. Szkolenie zostało zorganizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, a prowadzące w niezwykle przystępny i przyjazny sposób wyjaśniały, jak świadomie i odpowiedzialnie korzystać z sieci.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in.:
- co można bezpiecznie udostępniać w internecie, a czego lepiej nie publikować,
- czym jest szacunek do publikowania własnego wizerunku oraz wizerunku innych osób,
- dlaczego warto pytać o zgodę przed udostępnieniem zdjęcia znajomych,
- w jaki sposób budujemy swój wizerunek w sieci poprzez komentarze, lajki i publikowane treści.
Prowadzące zwracały uwagę, że internet daje ogromne możliwości, ale wymaga także odpowiedzialności i świadomości cyfrowej. Każde zdjęcie, komentarz czy reakcja pozostawia ślad i wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych.
Najważniejsze przesłanie spotkania było bardzo proste: zanim coś opublikujemy w sieci - warto się zatrzymać i zastanowić, czy jest to bezpieczne, prawdziwe i czy nie narusza prywatności innych osób.
Dziękujemy organizatorom za wartościowe spotkanie oraz kolejną porcję wiedzy o tym, jak mądrze i bezpiecznie funkcjonować w świecie cyfrowym