Home Bez kategorii Tydzień mózgu w klasach V-VIII

Tydzień mózgu w klasach V-VIII

W dniach 8.04.2024 – 12.04.2024 uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wydarzeniach związanych z Tygodniem Mózgu. Przedsięwzięcie to miało na celu popularyzacje wiedzy o mózgu oraz jego funkcjonowaniu.

W tym tygodniu realizowano wraz z uczniami techniki relaksacji i odprężenia organizmu. Zwrócono szczególną uwagę na to jak ważny jest odpoczynek dla naszego prawidłowego funkcjonowania i możliwości związanych z nauką. Młodzież korzystała także z warsztatów dźwiękoterapii, co dało możliwość odkrycia młodym osobom leczniczych tajników dźwięku. Dzięki relaksacji uczniowie w pełni sił mogli powrócić do swoich sal lekcyjnych.

Na uczniów naszej szkoły czekał także edukacyjny wysiłek, dzięki któremu mogli zmierzyć się z zagadkami matematycznymi, łamigłówkami oraz grami logicznymi. Wrzuciliśmy mózgi naszych wychowanków na najwyższe obroty wykorzystując przy tym całe spektrum naszych zmysłów.

Zadbaliśmy także o prawidłową dietę i odżywianie mózgów naszych uczniów. Dzieci poznały jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Jakie składniki dodawać do naszych codziennych posiłków, by dieta dla naszego mózgu była urozmaicona i pozwoliła naszemu narządowi poprawić jego funkcjonowanie. Uczniowie wzięli udział także w zorganizowanej degustacji, która była najsmaczniejszą i pełną dopaminy częścią tego dnia.

W całym przedsięwzięciu nie zapominajmy, jak dla funkcjonowania naszego mózgu ważny jest ruch. Uczniowie na dużych przerwach odtańczyli taniec „Belgijkę”, a uwolnione w tańcu endorfiny wywołały uśmiechy na twarzach naszych wychowanków.

Mamy nadzieje, że zorganizowane działania będą natchnieniem dla każdego z nas, by dbać o nasz najważniejszy narząd, a zebrania wiedza dzięki wydarzeniu będzie wykorzystywana w działaniach profilaktycznych.

Share:

Related Post

Skip to content