Home Bez kategorii Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień,  na który dzieci czekają cały rok. To czas radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Nie mogło być inaczej w naszej szkole, gdzie dla uczniów z tej okazji przygotowano moc atrakcji.

Dzień Dziecka w klasach 1
W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Zaurolandi w Rogowie, gdzie w towarzystwie przewodnika zwiedzili bogatą w walory edukacyjne ścieżkę dydaktyczną zawierającą rekonstrukcję mezozoicznych gadów naturalnej wielkości. Po otrzymaniu porcji wiedzy o życiu dinozaurów dzieci udały się do Parku Zabaw w którym czekały ogromne, dmuchane zjeżdżalni w kształcie dinozaurów. Wiele radości przyniosła także podróż kolorową kolejką piracką. Na wielbicieli wodnych atrakcji czekały kolorowe łódeczki. Dużą dawkę adrenaliny przyniosło pokonywanie przeszkód w Parku Linowym. Ostatnim elementem pobytu było uczestnictwo w kreatywnych warsztatach zdobienia koszulek. Dzieci wcieliły się w rolę małych projektantów tworząc na koszulce swój własny niepowtarzalny wzór i z taką unikatową pamiątką powróciły ze wspaniałej wycieczki.

Dzień Dziecka w klasach 2
W tym roku uczniowie klas drugich podjęli się współorganizacji swojego święta wspólnie ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami. Stąd impreza miała nazwę DZIECI -DZIECIOM. Było to wspólne spotkanie na placu zabaw w Kobylarni. Miejsce zorganizowała i przygotowała Pani Grażyna w porozumieniu z sołtysem Kobylarni. Dziękujemy pięknie!
Po pieszym spacerku opanowaliśmy plac i zjedliśmy śniadanko. Potem klasa 2 a zaprosiła swoich kolegów do udziału w grze terenowej TROPY W LESIE. Oj się działo! I poszukiwania tropów, i odgadywanie wg klucza i zapisywanie i…..(bardzo nam się przydały prezenciki – czyli ołóweczki).  Wszyscy spisali się świetnie.
Po powrocie czekały na nas owoce, z których każdy przygotował sobie smaczny i zdrowy deserek. A później już tylko zabawy, gry, rozmowy. Każdy wg własnego uznania i inspiracji. Na koniec kolejna niespodzianka – LODY!!!. Po uprzątnięciu miejsca pobytu zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy wszystkim naszym rodzicom, a szczególnie obecnym na placu razem z nami:
Paniom – Karolinie, Joannie, Agnieszce, Beacie, Katarzynie, Aleksandrze oraz Panu Wojciechowi.
To był świetny dzień!!!!

Dzień Dziecka w klasach 3
Uczniowie klas trzecich udali się na seans filmowy do Multikina w Bydgoszczy. Dzieci obejrzały film pt.  Mój pies Artur, który opowiadał o przygodach psiego, wiernego przyjaciela, a także o pięknej sportowej rywalizacji. Dzieci uczestniczyły również w pikniku integracyjnym, gdzie zjadły wspólny posiłek w otoczeniu przyrody. Uczniowie brali udział w zabawach i grach terenowych w pokonywaniu których towarzyszył im zdrowy duch rywalizacji. Dzieci budowały konstrukcje z zebranych materiałów przyrodniczych oraz wykonywały niezwykle ciekawe i bogate w szczegóły budowle z piasku. Na sam koniec odbył się turniej gry w siatkówkę, który dostarczył mnóstwo emocji i świetnej zabawy.

Dzień Dziecka w klasach 4-8

W ramach obchodów Światowego Dnia Dziecka, odbyły się w naszej szkole zawody sportowe. Reprezentanci klas 4 – 8 rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Klasy 7 rozegrały mecz koszykówki przeciwko klasom 8. Zwyciężyły, po emocjonującym meczu klasy siódme. Natomiast pozostałe klasy ścigały się ze sobą w konkurencjach szybkościowych. Najszybsza była klasa 6a, drugie miejsce zajęła klasa 6c, a trzecie miejsce klasa 6b. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i z radością bawili się tego dnia.

Share:

Related Post

Skip to content