Home Bez kategorii Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Polskie Centrum Programu „Safer Internet” co roku organizuje Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach tego projektu – Klasa 3c uczestniczyła w dwóch lekcjach zdalnych, które w ciekawy sposób prowadził Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Tematem pierwszego spotkania było PIĘĆ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE, natomiast drugiego – INTERNET BEZ PRZESADY.

Uczniowie z całej Polski łączyli się w tym samym czasie, aby wziąć udział w lekcji, komunikowali się z prowadzącym, rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania.

Polskie Centrum Programu „Safer Internet” zostało powołane w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”. Tworzą je Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – FDDS oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Celem projektu „Safer Internet” jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zachęcamy dzieci i rodziców do zapoznania się z prezentacją:

https://view.genial.ly/61f6ae918bc4960019669300/interactive-content-dzien-bezpiecznego-internetu-2022

i odwiedzenia strony: www.saferinternet.pl

Share:

Related Post

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status